Kas šobrīd notiek bērnudārzā?

Ja atskatās uz gadu kopumā,tad uz doto brīdi pie mums ir iestājusies tāda kā pauzīte. Kam nu bērni jau izauguši,kam vel auklējami,pa druskai kāda vel gaida savus mazuļus. Bet šis brīdis ir trušumammām vairāk vai mazāk,bet atpūta..viņas arī sāk jau gatavoties rudenim un ziemai un saviem kungiem pasaka konkrētu Nē! Vienīgi jaunās trušu meitenes,labprāt dodas pie puiša un uz rudens pusi var sagaidīt bērnudārzā trusēnu pūkainās ligzdiņas. 

Vakar apstaigājot savu trušu māju,sabildēju savus pašus mazākos. Ja godīgi jāsaka nekas daudz nesanāca,jo mammītes visu laiku uzmana savus audzējamos.Un arī visi bērni jau izauguši,sasēdināti pa būriem vai izlaisti bariņos voljēros. Un tādi patiešām maziņi bērniņi vien nedaudzām mammītēm. Bet jāiedod arī trušu mammām atpūta no bērniem,kas bērnus izauklējušas uz doto brīdi bauda atvaļinājumu. Lai atpūšas manas trušu meitenes!:)

Un te ieskats pie pašiem mazākajiem

Šajā daudzistabu mājā dzīvo trušu mammas ar saviem bērniņiem lidz +/- 2 mēnešu vecumam,t.i.kamēr mazie ziķeri ir gatavi doties patstāvīgi dzīvot vai nu pa vairākiem uz saviem "dzīvoklīšiem"-būriem,vai nu ja galīgi mūsmājās pietrūkst vietas būros, trušu bērniem uzspīd liela laime un viņi tiek voljēros dzīvoties,tur nu gan trušuki jūtas varen priecīgi,jo var kārtīgi izlocīt kājas,parakt alas un vel šādus tādus nedarbus pastrādāt.

.

Ja acīgākie pamanīs kur paslēpušies trušu bērni.. Šinšilla baro savus pirmdzimtos,vien pāris dienu veci trusēni,visi zem mammītes pusdieno.


Kalifornijas trusēni,vel pavisam maziņi,ap nedēļu veci.


Lielie gaiši sudrabotie-mazie morīši,arī ap nedēļu veci. 

..mamma morīšiem :)
Satīnu ģimenīte vakar bija tik aktīva un draiskulīga,kad galīgi nevarēju visus sadabūt uz skaistu ģimenes bildi..sanāca šādi.


Jau nedaudz lielāki Kalifornijas bērniņi,tagad viņi tādā stadijā, kad ir apaļi,apaļi kā kamoliņi
Tik mazi un jau ziņkārīgi..


Pārsliņa ar saviem mazuļiem. Dikti sargāja un uzraudzija bērniņus.Atļāvos tikai vienu bildīti nozagt..
Šie draiskuļi jau pavisam drīz dosies uz savām mājām..kā nu kuram veiksies vai nu tiks paskriet voljēros vai arī paspēsim pabeigt taisīt jaunos trušu būrus.


Un šeit ieskats kā dzīvojas laimīgie truši voljēros. Tas ir variants,kad nav citu variantu,jo ne vienmēr varam paspēt laikus sagatavot tik daudz būrus.

Izliekam laukā,lai nu truši dzīvojas gandrīz kā nu viņiem pašiem tīk. Bet ap 4.mēnešu vecumu katrs trusis tiek pie savas mājas,jeb būra.

Tad kā es saku -beidzas truša bērnība un sākas viņa nopietnākais dzives posms!


Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .